HC Wikov Hronov

Nečas, Ševců – Heligr, Pavelka, Oliva, Kynčl, Sýkora, Exner (C), Romanov – Jirků, Kubeček, Duchan, Tyurin, Nazarov, Kozák (A), Bucek, Lavrenov, Subbotin, Matouš Trenér: Martin Táborský

HC Draci Bílina

Vecka, Kuchař – Šešina, Záruba, Nerad, Delmarche, Mareš, Šero, Jungvirt – Mašek (C), Uher, Bobrov, Liutov, Zdeněk (A), Pushkov, Fábry, Daniel (A), Konášek, Jouza Trenér: Tomáš Mareš

Branky a nahrávky:6. Lavrenov (Tyurin), 14. Bucek (Oliva, Matouš), 18. Duchan, 27. Kozák (Jirků, Sýkora), 31. Tyurin (Lavrenov, Sýkora), 46. Kozák (Jirků, Duchan), 50. Duchan (Kozák, Exner), 59. Tyurin (Lavrenov) – 17. Zdeněk (Nerad, Šefl), 38. Jouza, 53. Daniel (Jouza), 58. Jouza (Daniel, Zdeněk) . Rozhodčí:Bernat – Brož, Hofman . Vyloučení:5:3 ( 33:6 min. z toho 5+DÚ Kynčl J) Využití:1:1 . V oslabení:0:1 . Diváci:222 . Střely na branku:60:30 . Průběh utkání:2:0, 2:1, 3:1/5:1, 5:2/ 7:2, 7:4 a 8:4.

Diváci:    222

Do Hronova(5) dnes zajíždí Draci z Bíliny(8). Ty minulý zápas překvapivě porazili doma Děčín a Hronov zase v derby vyhrál ve Dvoře. Hronov měl předtím tři zápasy prohrané. Bílina měla předtím sedm proher za sebou. Ale podle posledních informací posílila tým a přijedou ve větším počtu než jsme byli zvyklý. Takže se uvidí kdo bude v lepší formě.

Zahájili jsme náporem, ve 3.min. Kozák z dobré pozice dával jen do gólmana. V 5.min. Duchan zcela sám před brankářem nestačil dobře zpracovat, ale o minutu později Tyurin vysunul Lavrenova a ten procedil brankáře hostí Kuchaře a otevřel skóre – 1:0. V 9.min. při Jouzově střele byl domácí strážce svatyně pozorný a jeho loženku ukryl v lapačce. V 15.min. po skrumáži před brankou Bíliny se nejlépe orientoval Bucek a zblízka dorazil kotouč do sítě – 2:0. O minutu nato po chybě naší obrany Konášek zkoušel blafák, Nečas jeho záměr vystihl. V 17.min. Lavrenov už dával do odkryté klece, puk mu ale sklouzl z čepele. Poté fauloval Oliva a bílinští přesilovku využili, když poměrně slabá střela Zdeňka vypadla Nečasovi z lapačky za čáru – 2:1. Naši dál trpělivě útočili, Duchan vypíchl bekům puk a jednoduchý blafák zakončil bekhendem pod víko – 3:1. V poslední minutě nejprve Lavrenov přetáhl blafák, o chvíli později Tyurin z výborné pozice těsně minul okno branky hostí.V první třetině jsme byli jasně lepší a nevyužili jsme ještě několik velmi dobrých šancí.

Druhá třetina začala nepřesnou pětiminutovkou, ale pak Kozák z pravé strany našlápl a s jistotou trefil mezi nohy brankáře – 4:1. Hosté začali šlapat vodu a Hronov Draky začal přehrávat. V polovině střetnutí vyjel Tyurin z rohu mezi kruhy a švihem trefil levé okno – 5:1. O chvíli později Duchan minul odkrytý růžek branky, z protiútoku dva na jednoho zasvištěla střela hostí jen těsně vedle. V 37.min. pykal bílinský Záruba, největší šanci však měli v oslabení hosté, nájezd tři na jednoho se štěstím proměnil Jouza a snížil tak na 5:2. Poté přišly dva zbytečné fauly hronovských, hosté dvojnásobnou přesilovku a poté i normální přesilovku, ale nevyužili.

Pak však Jirků vysunul dlouhým pasem Kozáka a ten zkušeně vytáhl svůj klenot – tvrdou střelu zápěstím a zvýšil již na 6:2. Vyloučení Lavrenova WIKOV s přehledem ubránil. Do hry naskočil další novic v hronovském dresu Subbotin, měl dvě rychle za sebou jdoucí šance, ale neměl při zakončení dost klidu. Vyloučení Bobrova však Hronov potrestal. Nejprve Duchan nestačil doklepnout puk zblízka do odkryté branky, ale pak střílel od modré Kozák, cílenou střílenou přihrávkou našel hůl Duchana a jeho teč znamenal sedmou trefu – 7:2. V 53.min. hosté z ojedinělého útoku dva na jednoho snížili Danielem na 7:3. Poté měl velkou šanci Oliva, nedal a z protiútoku po hezké kombinaci hosté snížili Jouzou na 7:4. V 59. min. Lavrenov vyhrál buly a Tyurin, který bílinské hráče zná z předchozího působení, utěšenou střelou uzavřel na 8:4. V poslední minutě ještě z brejku tři na jednoho střílel v ložence Jirků, ale trefil jen brusli blokujícího hráče. Pár sekund před koncem boxerská vložka Kynčla s Liutovem skončila pětiminutovým trestem + DÚ domácího borce.

Hronov měl utkání po celou dobu pod kontrolou, vyhrál jistě a zaslouženě a znovu se vrátil do první čtyřky zaručující play-off. Před třízapasovým venkovským trippem to je slibná pozice.