1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 243 AND zobraz=1 Druhá výhra na ledě Mosteckých Lvů byla zasloužená

Druhá výhra na ledě Mosteckých Lvů byla zasloužená

Lvi se pohybují v tabulce v klidném středu tabulky a před zápasem měli o 17 bodů více než poslední Hronov. Naši však v posledních zápasech předvedli nadějné výkony a na ledě Mostu se představili s dalšími novici v sestavě.

Mostečtí Lvi – HC WIKOV Hronov3 : 6 (2:1, 0:2, 1:3)

Nápor Hronova zakončil ve 2.min. střelou do tyče Šedivý. Ve 4.min.přišel rychlý protiútok Mosteckých Lvů. Písařík projel mezi rozestoupenými beky, přihrál Procházkovi a ten střelou tahem otevřel skóre – 1:0. V 7.min. kombinaci domácích zakončil do odkryté branky Písařík, dal již na 2:0 a zdálo se, že Hronov odjede opět bez bodu. Posílená sestava však nesouhlasila, v 12.min. domácí chybně střídali, vylidněnou plochu využil Šedivý, který vybojoval puk a prostřelil bekhendem gólmana Hosnedlaa snížil – 2:1.

Ve druhé třetině Hronov zahájil velkým náporem a měl hodně střel. V 26.min. Hájek znovu zazvonil jen o konstrukci branky Mostu. Ale v 34.min. si Wikováci připsali sladkou odměnu za své úsilí. V nájezdu dva na jednoho Kirillov nezištně přihrál Popitičovi a ten golfákem k tyči protrhnul svoji střeleckou smůlu z posledních zápasů a srovnal na 2:2. Namlsaný Popitič v poslední minutě druhé třetiny posílá Hronov do vedení – 2:3. Asistovali Barbušev s Hájkem.

Neuvěřitelně slušně vedené střetnutí (na obou stranách po jednom vyloučení) porušil faulem mostecký Havlůj a hosté hned první a zároveň poslední přesilovku využili. Bývalý lotyšský reprezentant Jass si dvakrát vyměnil puk s mladým Táborským a jeho dělovka od modré zapadla k pravé tyči táborské svatyně - 2:4. Za čtyři minuty se v nájezdu dva na jednoho Šedivý rozhodl vzít zodpovědnost na sebe, naznačil přihrávku a sám vypálil ke vzdálenější tyči, od níž se puk odrazil do sítě – 2:5. Ihned po buly nechali hronovští beci ležet vyražený puk dlouho volný předPittrem, dojíždějící Nedrda na dlouhou hůl do touše jen plácl a ten doplachtil do sítě – 3:5. Hronov však vývoj utkání držel ve svých rukách, hrál velice zodpovědně a hlavně bez faulů. Dvě minuty před koncem bývalý ligista Litvínova a trenér Kýhos odvolal brankáře a Lvi nasazují k power play. Hronov se však s celou pětkou nastěhoval do obranného pásma domácích a dvacet sekund před sirénou doklepávádo prázdné Hájek a uzavírá na 3:6.

Hronov tak zaslouženě získává druhé tři body z ledu soupeřů a snižuje v tabulce náskok nejbližších adeptů na sestup na pouhé dva body. Všichni nově příchozí hráči se osvědčili, oživili sestavu a celý tým nyní dává naději do dalších bojů. V sobotu 18.11. zajíždíme na led Písku a pak přivítáme doma Letňany a Řisuty, kde je potřeba za každou cenu bodovat.

Branky a nahrávky: 4. J. Procházka (Písařík, Hocelík), 7. Písařík (Rykl, Jindra), 54. Nedrda – 12. Šedivý (Murtazin), 34. Popitič (Kirillov), 40. Popitič (Babrusev, M. Hájek I), 50. Jass, 54. Šedivý (Vrtek, Táborský), 60. M. Hájek I (Babrusev, Šedivý)

Vyloučení: 1 : 1, využití: 0 : 1, 223 diváků

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Havlůj (C), Rykl, Nedrda (A), Šoustek, Steinocher, Hocelík, Hoffmann – T. Urban II, Řehoř, JindraPísařík, Kýhos (A), J. ProcházkaVeselý, Šimeček, Mical – Buberl, Daniel, Böhm.
Trenér: Vladimír Kýhos

HC WIKOV Hronov: Pittr (Kouba) – Táborský (A), Jass (C), Babrusev, Voňka (A), Kopecký, Cestr, HrbekMurtazin, Šedivý, VrtekKirillov, M. Hájek I, PopitičVoděracký, Matouš, Vaňkovský.
Trenér: Martin Táborský

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Tvrdík