1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 51 AND zobraz=1 Draci doslova vydřeli těsnou výhru nad Hronovem.

Draci doslova vydřeli těsnou výhru nad Hronovem.

HC Draci Bílina doslova vydřeli těsnou výhru nad WIKOV Hronov 4:3, když 4 minuty před koncem ve vlastním oslabení trefil Tomáš Jungvirt. Dnešní soupeř byl hratelný a dá se říci, že o vítězství jsme se připravili sami svojí nekázní a chybami. Dále nás může mrzet minimálně třikrát netrefení prázdné brány.

Dnes nás čekala opět dlouhá štreka na sever a to do Bíliny. Bílina je již dlouholetý účastník II.ligy, a na městském stadionu nás čekal další boj o body.

Utkání začalo opět vysokým tempem. Nenechali jsme se zaskočit soupeřem na začátku třetiny. Ty začátky třetin jsme mívali poslední dobou slabší. A abychom vyšli se silami nasadili jsme čtyři lajny. Hned v 1 minutě nás zarazilo chybné střídání a jdeme do čtyřech. Vše zvládáme, přesilovku jsme ustáli a začínáme se prosazovat i hokejově. V 5 minutě se Polej po ideální přihrávce z pravé strany netrefuje do prázdné brány. Za chvíli Maršík vystihl přihrávku soupeře a jede sám na gólmana a zase nic. Tyto ložené šance nás budou mrzet. Po začátku naše hra vypadá dobře, máme více ze hry, ale to zakončení. Opět začínáme faulovat ve 12 minutě Romanov-hákování. Vyloučení předcházela dlouhá výhoda soupeře a hra 6 na 5. Jako bychom nechtěli ten puk získat a nechali hrát soupeře. 14 minuta vyloučen Duchan-vysoká hůl. V krátké době odehráváme tři oslabení. Vždy jsme se ubránili a okamžitě převzali iniciativu. V 18 minutě střílí Tyurin a před gólmanem tečuje Duchan a puk přeskakuje gólmana stav 0:1. Toto skóre již držíme do konce třetiny.

Druhou třetinu začínáme dobře a postupně přebíráme hru, na gólmana posíláme několik střel a vypadá to, že to bude otázka času, kdy budeme skórovat. Jenže soupeř v 24 minutě z prvního protiútoku skóruje. Bartoš doráží za gólmana a vyrovnává 1:1. Soupeř nám začíná předvádět jeho hru. Kdy po vyhození kotouče z pásma rychlými výpady atakuje naší bránu. Ve 26 minutě Ševců ještě bravurně lapačkou likviduje střelu z pravé strany. Několika ztrátami puku opět pouštíme soupeře do akce, a ten v 28 minutě z levé strany prostřeluje Danielem našeho gólmana 2:1. Na toto skóre jsme ještě pořídili reagovat na začátku 30 minuty. Liutov po zdařilé kombinaci z pravého kruhu srovnává na 2:2. Ve 32 minutě jdeme opět do oslabení Romanov 2+2 minuty za vysokou hůl. Dobře bráníme toto dlouhé vyloučení, ale 32 sekund před jeho koncem dostáváme gól. Za Draky opět Daniel stav 3:2. Na konci druhé třetiny máme ještě jednu výhodu hry v přesilovce, ale opět neskórujeme. Ve 40 minutě je soupeř vyloučen za podrážení. Druhá třetina je dohrána stavem 3:2 pro soupeře.

Třetí třetinu začínáme přesilovou hrou nejdříve 5 na 4 a pak 9 vteřin i 5 na 3. Přesilovky jsme hráli dobře chybí nám trochu klidu do koncovky. Opět netrefujeme prázdnou bránu. Běhen těchto přesilovek jsme měli několik střel, ale stále ne a ne proměnit. 10 minut do konce, vytváříme si tlak, ale opět nám chybí trochu štěstí v koncovce. 53 minuta Kozák střílí od modré, gólman Draků vyráží a Exner doráží, ale těsně vedle. Na ledě se přiostřuje. 54 minuta soupeř dostává trest 2+2. Ještě před koncem první dvouminutovky Tyurin vyrovnává na 3:3. Po zmatcích v časomíře se pokračuje v přesilovce. Jsme jak omámení propadáme za naší bránu, kde ztrácíme puk a soupeř skóruje v oslabení. Během jedné minuty bere opět vedení na svou stranu 4:3. Byla to trestuhodná chyba. V 57:30 jsme opět vyloučeni-oslabení jsme ustáli a na posledních 30 s odvoláváme brankaře. Snažíme se zvrátit skóre a vyrovnat. Ale to už se bohužel nestalo. Prohráváme třetí zápas.

Dnešní soupeř byl hratelný a dá se říci, že o vítězství jsme se připravili sami svojí nekázní a chybami. Dále nás může mrzet minimálně třikrát netrefení prázdné brány. Hra je rychlá a na vše je málo času, ale na to jsme si již měli zvyknou, sedm vyloučení a to většinou za útočné fauly, t.j. 16 minut v oslabení je moc.

Nyní se musíme připravit na další zápas, již ve středu nás čeká Nová Paka a tady je již nutné získat body. Ta, ale v posledním zápase, porazila černého koně skupiny Letňany. No bude to těžké, ale potřebujeme Vaší podporu a proto přijďte fandit.