1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 264 AND zobraz=1 Cenné body ze severu po zásluze do Hronova. HC Slovan Ústí nad Labem - HC WIKOV Hronov 4:5p (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Cenné body ze severu po zásluze do Hronova. HC Slovan Ústí nad Labem - HC WIKOV Hronov 4:5p (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Šedesát minut hry a to nestačilo na určení vítězství. Nejprve jsme otočili vývoj a dostali se do dvoubrankového vedení, ale domácí zbraně nesložili a podařilo se jim srovnat krok. Až v prodloužení rozhodl Murtazin.

Cenné body ze severu po zásluze do Hronova

HC Slovan Ústí n.L. – HC WIKOV Hronov 4 : 5 (1:0, 1:2, 2:2 – 0:1) po prodloužení

Ústí bylo v tabulce jen o pár bodů nad Hronovem, v posledním vzájemném utkání jsme doma podlehli 3:8. Hronov v brance opět s Pittrem a dalším novicem Naarem v sestavě.

Vyloučení Kopeckého ve 2.min. jsme bez problémů přežili a poté se na ledě přiostřilo. V 6.min. při první velké šanci Hronova musel ústecký Stahl vytáhnout svoji hbitou lapačku. Velkou šanci Dubského na druhé straně kryl Pittr. Pokračovala vyloučení na obou stranách, gólmani kralovali. Až v 15.min. Hronov ztratil při zakládání útoku puk, Rudovský zajel za branku, předložil zcela volnému Klozovi , který zavěsil – 1:0. Ústí bylo v první třetině o něco lepší, do šancí je však hronovští příliš nepouštěli.

V 22.min. šli ven za vzájemnou potyčku Rudovský s Trandinem, Dubský si najel na útočnou čáru, obdržel dlouhý přesný pas a střelou mezi betony zvýšil na 2:0. Za minutu mohl Hronov snížit, jejich gólovku vytěsnil Stahl okrajem betonu. V 27.min. jsme měli velké štěstí, po skrumáži putoval puk po brankové čáře za Pittrem, do sítě se však nedostal. Hronov pak vyvinul velký tlak a měl šance. Jejich snaha byla po zásluze odměněna gólem. V 34.min. si po zámku v obranné třetině Ústí vyjel z rohu Popitič, jeho bekhend Stahl vyrazil, ale druhý bekhend již chytit nedokázal – 2:1. A za necelou minutu začínáme od nuly.Cestrovu dělovku od modré vyrazil ústecký gólman jen před sebe, kde číhal Trandin a ten pod padajícím Stahlem srovnává na 2:2. V 38.min. jsme mohli jít do vedení, osamocený Popitič však dal jen do náruče Stahla. Další dobré šance jsme měli při přesilovce, druhá třetina vyzněla jasně pro nás.

Třetí třetinu zahájil Hronov velkou kanonádou, Ústí jen s námahou odolávalo. Ale jen do 47.minuty.Hájek vydoloval u mantinelu kotouč, našel na pravé straně našlápnutého veterána Vrtka, který se mazácky trefil mezi betony Stahla – 2:3. Ústí se bránilo jen za cenu nedovolených zákroků. Jednu z přesilovek pouhou sekundu před vypršením využívá Murtazin, který vyžil odrazu puku od zadního mantinelu po střele Jasse od modré a z úhlu zvyšuje již na 2:4. Pak šel ven za sekání i hronovský Straka, oslabení jsme hráli dlouho skvěle, čtyři sekundy před návratem vyloučeného nejprve střelu Funka z otočky Pittr vyrazil do strany a Berčík snadno doklepl do odkryté branky- 3:4. Při dalším vyloučení Hronova měli domácí řadu vyložených příležitostí, Pittr však chytal výborně. V 58.min. šli ven současně Šedivý s Naarem a Ústí se naskytla dlouhá dvouminutová přesilovka pět na tři. Tu Ústí po minutě využívá, obránce Berčík naznačil střelu, nahrál do strany Klozovi a ten z první prostřelil přemísťujícího se Pittra – 4:4. Do závěrečné sirény chyběla minuta a něco!

V prodloužení v 62.min. střela Funka zazvonila o tyč hronovské klece, za chvíli mohl rozhodnout na druhé straně Hronov, gólová střela lízla jen ústeckou tyč. Hrálo se nahoru – dolů, další šanci mělo Ústí, ale z protiútoku ujel podél levého mantinelu Táborský, Murtazin přesprintoval obránce, dostal přesnou přihrávku a švihem mezi betony dává vítězný gól a získává pro Hronov druhý prémiový bod – 4:5. Velmi cenné dva body ze severu tak po zásluze putují do Jiráskova rodiště Hronova, který v tabulce oskočil na 3 body posledním Řisutům a dostal se do bodového kontaktu s Pískem a Chebem.

V sobotu 16.12.23 zajíždíme na led druhé Příbrami, kde to bude velmi těžké. A v neděli 17.12.23 hrajeme doma v 17:00hod., přeložený zápas ze středy 22.12.23 s Benátkami. A opět by nám mělo jít o body a proto jdme fandit.

Branky a nahrávky:15. Kloz (Rudovský), 23. M. Dubský (M. Bláha II, L. Sýkora), 53. Berčík (Funk, Kloz), 59. Kloz (Berčík) – 35. Popitič (Lederer, Vaňkovský), 35. Trandin (Cestr), 47. Vrtek (M. Hájek I, Šedivý), 50. Murtazin (Jass, Vrtek), 65. Murtazin (Táborský)

Vyloučení: 8:7, využití: 1:0,

Diváků: 1315

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), Funk, Popela, Kuchynka, Mareš, Polata – M. Bláha II, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz (A), Rudovský (A) – Jouza, M. Simon, Nedoma – Krédl, Yailov, J. Tůma.

Trenér: Miroslav Kanis

HC WIKOV Hronov: Pittr – Táborský, Jass (C), Cestr, Naar, Kopecký, Voňka (A), Babrusev – Murtazin, Šedivý, Vrtek (A) – Popitič, Trandin, Lederer – Vaňkovský, M. Hájek I, D. Straka – Voděracký.

Trenér: Martin Táborský

Rozhodčí: Glanc – Sýkora,Baxa

Hodnocení trenérů:

Miroslav Kanis (HC Slovan Ústí): Dnešní utkání jsme začali dobře, odehráli jsme dobře skoro dvě třetiny. Bohužel pětiminutový výpadek ve druhé třetině, kdy nám soupeř vyrovnal, nás stál zápas. Pak jsme nastoupili do třetí třetiny, kde jsme obdrželi gól v oslabení a soupeř nám odskočil na 2:4. Pozitivní na tom je to, že jsme to nezabalili, že jsme i za stavu 2:4 s tím zápasem chtěli něco udělat. Nakonec se nám podařilo vyrovnat ale spousta zbytečných chyb nás stála zápas.

Jaroslav Polák ( HC Wikov Hronov): Tak já si myslím, že na nás nečekalo nic jednoduchého. Prohrávali jsme 0:2, dokázali jsme se vrátit, pak jsme to dokázali otočit. Pak jsme se nechali zbytečně vyloučit na konci zápasu, kdy jsme se dostali do třech, kdy domácí vyrovnali. Co se týče prodloužení tak si myslím, že jsme byli více na puku a bylo to jen otázkou času kdy zkusíme rozhodnout a povedlo se.