HC Wikov Hronov

Štěpánek (Ševců) – Sýkora, Exner (C), Kubíček, Degterev, M. Romanov, Heligr, Kynčl – Nazarov, Tyurin, Teuber, Matouš (A), Duchan, Šlaicher, Jirků, Kozák (A), Śtědrý, Lavrenov, Kloz. Trenér: Táborský

Mostečtí lvi

Hosnedl (Kubík) – Šesták, Fučík, Urbánek, Havlůj (C), Havlík, Hoffmann – Písařík, Řehoř, Mical, Nedrda (A), Böhm (A), Šimeček, J. Procházka, Stříbrný, Dohnal, Drašar. Trenér: Machulda.

Branky a nahrávky:7. Nazarov (Kozák, Lavrenov), 8. Sýkora (Duchan, Kynčl), 33. Šlaicher (Sýkora), 47. Matouš (Šlaicher, Sýkora), 58. Matouš (Šlaicher) – 4. Písařík (J.Procházka, Havlůj), 31. Mical (Drašar, Řehoř), 34. Mical (Drašar), 40. Drašar (Mical, Havlůj), 51. Böhm (Šimeček, Nedrda), 60. J.Procházka (Písařík, Stříbrný) . Rozhodčí: Valda – Jiruška, Hofman . Vyloučení: 10:14 min . Využití: 3:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 289 . Střely na branku: 32:35 .

Diváci:    289

Hronov po slabší startu do soutěže velmi dobře zvládl tři domácí utkání ze kterých dokázal urvat hned sedm bodů. To ale nedokázal potvrdit na ledě trápícího se Děčína a podlehl 3:5. Domácí zahajují druhé kolo soutěže doma s Mostem, nastoupili s několika novými tvářemi, hrál již Tyurin a do branky se postavil poprvé Štěpánek.

Hned po několika sekundách měli hosté obrovskou šanci, Štěpánek loženku chytil. Uplynulo pět sekund a hosté šli do vedení, když Procházkova střela tečovaná Písaříkem zapadla do sítě 0:1. Poté však šli za katr rychle po sobě dva hostující hráči a dlouhou přesilovku pět na tři Hronov dokonale využil. Nejdříve novic Nazarov umístil do sítě vyraženou střelu Kozáka – 1:1. V pokračující přesilovce pět na čtyři procedil gólmana hostí Sýkora, asistoval Tyurin – 2:1. V polovině třetiny přišlo několik velmi dobrých šancí Hronova, dobrý Hosnedl však hosty podržel. V první třetině díky přesilovkovým trefám lépe uspěl WIKOV Hronov v poměru 2:1!

Na začátku druhé třetiny fauloval Exner, ale za chvíli si nedovoleně počínali i hosté Nedrla. Ve vyrovnaném početním stavu zaujala dělovka Kynčla, ale ta skončila jen v kožichu hostujícího strážce branky. Poté střílel další novic Romanov (jmenovec obránce Romanova, který tentokráte nehrál) ze tří metrů, ale jen o pár centimetrů vedle. Hosté vysoko napadali, což činilo hronovským hráčům problémy. Při střele na naši branku Štěpánkovi vypadl chycený puky před branku a kotouč dorazil ve 30.min do sítě Mical a bylo vyrovnáno – 2:2. Ve 32. min na druhé straně další nováček Šlaicher vypíchl bekovi šikovně puk a tvrdou střelou procedil puk mezi nohy gólmana – 3:2. Vzápětí hronovský brankář skvěle vykryl brejk hostí, ale po minutě a chybě hronovské obrany v rohu kluziště již nedosáhl na střelu Micala - 3:3.Tři minuty před dělící sirénou hrál Hronov další přesilovky. Bohužel se nám příliš nedařilo. Hronovská přesilovka vyvrcholila chybou při zakládání útoku, hosté šli v oslabení tři na jednoho a Drašar střelou po ledě do odkryté klece otočil na 3:4. Ve druhé třetině MOSTEČTÍ LVI ukázali svou kvalitu a vedou po 40 minutách 4:3! Přičemž poslední branku zaznamenali ve svém oslabení.

V nástupu do třetí třetiny na dlouhé sekundy hosté uzamkli Ochotníky ve vlastní třetině, puk dlouho poskakoval v brankovišti za zády již překonaného Štěpánka. Obránci, ale dokázali kotouč z brankové čáry odpálit. Poté byl faulován Kozák a přesilovku domácí již po třetí využili.Matouš zblízka zasunul touš mezi betony brankáře hostí – 4:4. Vzápětí Tyurin zblízka přehodil gólmana, ale i branku. V polovině třetiny přišel dlouhý zámek hostí. Následovala jedna z nejhezčích akci zápasu, kterou zakončil utěšenou střelou z první do okna Böhm – 4:5. Poté šel za katr hostující Fučík, hronovští však přesilovku zahráli nervózně. Hosté měli v oslabení po hrubkách dvě vyložené příležitosti, zdálo se, že je vše rozhodnuto. Pak však Šlaicher zpoza branky našel hůl Matouše a ten z první nádherně trefil okno mostecké klece – 5:5. Utkání směřovalo do prodloužení, necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou byl však Sýkora vyloučen za vysokou hůl. Kdy dle rozhodčích trefil obličej hráče hostí a za to byl vyloučen. Přišel obrovský tlak Mosteckých lvů, Hronovu se nedařilo vyhrát buly a nemohl se stále dostat k puku. Na poslední buly, 6,5 sekundy před koncem, se postavil nejlepší hronovský bulař Kozák. Ale i on vhazování prohrál a hosté zároveň se sirénou, pár desetin sekundy před koncem dotlačili kotouč za záda Štěpánka – 5:6. Utkání tak skončilo smolným výsledkem pro hronovské hráče s naprosto stejným výsledkem jako první mistrovský zápas.

Hronov předváděl dobrý a bojovný výkon. Bohužel v poslední vteřině tohoto zápasu přišel o všechny body. Takže zápas skončil stejně jako v prvním vzájemném utkání naší prohrou 5:6.

Fotogalerie zápasu: Hronov - Mostečtí Lvi 5-6 – zde61 – album na Rajčeti

Další zápas: Ve středu 20.10. zajíždíme na derby do Dvora Králové. Přijeďte podpořit náš tým, utkání začíná v 18:00 hod. Dvůr si bude muset udobřit fanoušky po debaklu v Letňanech a mi jim musíme oplatit prohru z minulého zápasu.