HC Děčín

Lavinger (Skokan) – Mareš, Černohorský, Kaltenböck, Loukota, Arnold, V. Tůma – Horák, Smola, O. Sýkora – Gottfried, Faigl (A), Zajan (A) – Šeliga, J. Tůma, Janoušek, Volráb (C) – Hruška – Trenér Kýhos

HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Kubíček, Junek, Degtěrev, Kynčl, D. Sýkora, Exner (C), Záruba – Kloz, Duchan, Štědrý – Romanov, Kozák (A), Ljutov – Teuber, Kučera, Jirků – Matouš (A) – Trenér Mertlík

Branky a nahrávky: 7. Zajan (Šeliga, O. Sýkora), 15. Zajan (Černohorský, Šeliga), 20. Volráb (Smola, Faigl), 39. Volráb (Mareš, V. Tůma), 54. Smola (Faigl) – 10. Exner (D. Sýkora, Kozák), 26. Kučera (Duchan), 44. Matouš (D. Sýkora) Střely na bránu: neuvedeno Vyloučení: 2:4 (4:8 min), Využití: 1:0, Oslabení: 0:0

Diváci:    291

V sobotním utkání jsme nezopakovali zodpovědný výkon v obraně z přechozích domácích zápasů a to byla hlavní příčina ztráty všech bodů v Děčíně.

Po zahájení utkání jsme hned po vyhraném buly měli velkou šanci Lukášem Kučerou a nebyli jsme daleko od vedení. Do páté minuty se hra přelévala ve svižném tempu se šancemi na obou stranách. 06:22 otevřel skóre zápasu domácí Zajan, který dostal přihrávku před prázdnou branku, první zaváhání naší obrany 1:0. 09:22 vyrovnáno, za brankou domácích vybojoval kotouč David Sýkora a s jeho vlastním klidem předložil na modrou volnému Jakubu Exnerovi a ten vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávacím gólu jsme převzali iniciativu na ledě, ale ne před brankou domácího gólmana. Nemáme ten správný tlak do branky a naše útočná aktivita se odehrává bez střelby a bez ohrožení soupeřovi branky. 14:15, nahozený puku před branku (kde zase jsou naši obránci ?) vypadl před volného Zajana 2:1. Od této chvíle byla hra pod taktovkou domácích a v poslední minutě první třetiny Volráb uzavírá stav této části hry na 3:1.

Do druhé části hry jsme vstoupili s částečně zlepšeným výkonem. Své šance neproměnili Romanov, ani Jirků. Ve 26. Minutě měli domácí obrovskou šanci, Tůma na Vojtěcha Nečase nevyzrál. Potvrdilo se nedáš, dostaneš, Lukáš Kučera obešel dva hráče a s přehledem rozvlnil síť 3:2. Po snížení stavu místo toho, abychom uklidnili hru, vytváříme chaos na ploše, nejde nám kombinace a v obranné třetině dáváme mnoho prostoru domácím hráčům. Naopak domácí jsou lepší a my pykáme. Vyloučení na naší straně potrestali domácí za sedm sekund opět Volrábem 4:2. Zde jsme viděli, jak účinná je tvrdá střela od modré. Konec druhé třetiny.

Třetí třetinu jsme zahájili opět vyloučením na naší straně, které jsme přežili bez změny stavu.

Dvacet sekund po návratu vyloučeného Kubíčka, překazil zakázané uvolnění, dojetím puku David Sýkora uvolnil se před dojíždějícím domácím hráčem a přesně našel Dominika Matouše, který s přehledem opět snížil na rozdíl jedné branky 43:42 - 4:3. Opět stejný scénář, místo toho abychom dohrávali soupeře a tlačili se před domácí branku, tak jsme přenechali aktivitu na domácích hokejkách. Pár šancí jsme si ještě vytvořili, ale nebyly takové, abychom domácího gólmana přivedli do úzkých. V čase 53:10 vyhozený puk do středního pásma poslal do souboje našeho obránce Kynčla a domácího Smolu, ten skončil vítězně pro domácího útočníka, který nadvakrát překonal Nečase a tím uzavřel skóre zápasu 5:3. Na změně stavu nic nezměnila ani power-play, která na rozdíl od domácího zápasu nevyšla.