1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 110 AND zobraz=1 Situace ohledně 2.ligy ČR

Situace ohledně 2.ligy ČR

Klub HC Wikov Hronov, jako držitel licence, podal přihlášku do 2.ligy ČR a v termínu zaplatil předepsané startovné. Tím splnil podmínky pro účast v novém ročníku ve 2.lize ČR.

HC Wikov Hronov, jako člen ADK LH se jeho prezident p.Jindřich Šťavík a manager klubu p. Luděk Exner zúčastnili čtvrteční valné hromady Asociace druholigových klubů ledního hokeje na ústředí ČSLH v Praze , kde se mělo rozhodnout o podobě soutěže v nadcházející sezoně 2022/23. Bohužel se Asociace ADK zatím na podobě soutěže nedohodla.

Podoba nového ročníku soutěže sice byla přítomnými zástupci druholigových klubů spolu s dalšími tématy diskutována, konečný verdikt ovšem brzdí nedořešená situace kolem obsazení soutěže. Doposud není jasná situace ohledně licence Pardubic, účasti Kadaně a Znojma, popřípadě Řisut

Hovořilo se o už dříve představených dvou modelech třetí nejvyšší soutěže pro příští ročník 2022/23.

První počítal s tím, že by se 28 klubů rozdělilo do dvou KONFERENCÍ a čtyř DIVIZÍ po sedmi účastnících. Druhý, bez Kadaně, čítal 27 klubů, které by vytvořily dvě KONFERENCE: do západní by spadalo 15 týmů, do východní potom 12 týmů.

Konečnou podobu hernímu modelu třetí nejvyšší soutěže otevře až pevně zapečetěný seznam jejích účastníků.

Herní model č.1

Počítá s tím, že druhou ligu bude příští rok hrát celkem 28 klubů. Ty by se rozdělily do dvou konferencí a to na Východní a Západní a čtyři divize po sedmi účastnících, v nichž by se jednotlivé týmy utkaly čtyřkolově. Navíc by kluby dvakrát změřily síly se soupeři ze sousední divize.

Divize by nesly jména Milana Kajkla, Karla Guta, Jaroslava Holíka a Miroslava Fryčera.

Toto je model soutěže, který podporuje také náš klub, který by tak hrál divizi Karla Guta.

Play off by se hrálo na tři vítězná utkání a prošly by do něj první čtyři celky z každé divize. Vítězové skupin by pak hráli každý s každým dvoukolově, první tým tabulky by čekal postup do Chance ligy.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

Divize Milana Kajkla: Cheb, Chomutov, Děčín, Most, Ústí nad Labem, Klatovy, Kadaň

Divize Karla Guta: Hronov, Nová Paka, Jablonec nad Nisou, Benátky nad Jizerou, Letňany, Kobra Praha, Příbram

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Divize Jaroslava Holíka: Tábor, Písek, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Pardubice

Divize Miroslava Fryčera: Hodonín, Nový Jičín, Kopřivnice, Valašské Meziříčí, Opava, Havířov, Vyškov

Herní model č.2

Druhá varianta čítá 27 klubů v případě, že by se soutěže nezúčastnila Kadaň a Řísuty. Liga by se tedy rozdělila na dvě konference: do západní by spadalo patnáct týmu, do východní potom dvanáct.

V západní skupině by se týmy střetly tříkolově, ve východní zase čtyřkolově. Play off by se hrálo také na tři vítězné zápasy a z každé konference by do něj postoupilo šest klubů.

O dalších dvou účastnících play off by pak rozhodovalo předkolo hrané na dva vítězné zápasy. Vítězové konferencí by následně o postup do Chance ligy zabojovali v superfinále.

A poslední dva týmy by se naopak porvaly o udržení v sérii na tři utkání. Poražený by potom sestoupil do krajské ligy.

Západní konference: Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor

Východní konference: Pardubice, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov


2. října 2022

Středa 5.10.2022 od 18:00 hod.

2. října 2022

Další domácí porážka a zasloužená

Číst více >
Poj? hrát hokej