V Hronově se nečekaně točila desítka. Hronov sestřelil vedoucí Rodos a vyhrál posedmé v řadě !

16. kolo, středa 17.11.2021, Hronov
10:4
4:1, 3:2, 3:1
HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Kynčl, Pavelka, Romanov, Heligr, Degterev, Oliva – Štědrý, Tyurin, Duchan (A), Kučera, Moník, Šlaicher, Bucek, Kozák (C), Lavrenov, Jirků, Chalupa, Nazarov, Matouš (A) Trenér : Táborský Martin

HC Dvůr Králové n.L.

Brázdil (Marek) – Matějíček (C), Petira, Tondr, Muška, Franc, Voňka – Bláha, Dušek, Hašlar, Procházka, Luštinec, Dvořák, Vácha, Moučka (A), Půhoný, Ježek, Havlas, Valášek Trenér : Zörkler Jiří

Branky a nahrávky:1. Kučera (Moník, Chalupa), 8. Kučera (Oliva), 11. Heligr (Lavrenov, Matouš), 12. Tyurin (Kozák, Šlaicher), 22. Kučera (Chalupa), 27. Tyurin (Kozák), 32. Tyurin (Kozák, Romanov), 43. Šlaicher (Kozák), 47. Tyurin (Šlaicher, Kozák), 52. Duchan (Nazarov, Romanov) – 14. Valašek (Luštinec, Havlas), 31. Tondr (Bláha), 35. Havlas (Luštinec, Valašek), 56. Petira (Bláha) . Rozhodčí:Červenka – Horažďovský, Brož . Vyloučení: 4:3 (8:8min, z toho Luštinec 2+2 ) . Využití:3:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:413. Střely na branku:55:34 .

Diváci:    413

Ve středu 17.11. 2021 jsme přivítali doma vedoucí celek tabulky skupina Sever Rhodos Dvůr Králové. Ten naposledy prohrál s námi 1:2 a na vzájemné zápasy to máme 1:1. Dvůr od našeho vzájemného zápasu neprohrál a má za sebou šest vítězných zápasů se skórem 36:9, které ho vyhoupli do čela tabulky. My máme za sebou také pěknou vítěznou sérii 6 zápasů a skóre 23:10, kterou jsme začali právě vítězstvím ve Dvoře, tak proč ji neprodloužit. Utkání začalo v 18:00 hod.

HC WIKOV Hronov – HC RODOS Dvůr Králové n. Labem 10:4 (4:1, 3:2, 3:1)

Početná Královédvorská enkláva fanoušků přijela do Hronova s velkým očekáváním. Po čtyřiceti sekundách našel Oliva Kučeru a ten z levé strany podstřelil vyrážečku Brázdila – 1:0. V 6.min. byl vyloučen hostující Petira a přišla skvělá kombinace přesilovkového komanda na jejímž konci byl švih Kučery, hostující gólman lovil puk ze své sítě podruhé – 2:0. V 10.min. hosté zmatení kolotočem domácích faulovali opět, za katr šel Půhoný, Tyurin střílel z úhlu těsně nad, poté pěkná teč Šleichera jen o pár centimetrů minula branku. V 11.min. Lavrenov našel na brankovišti hůl Heligeraa ten z první zvýšil již na 3:0. To ale nebylo všechno, vynikající a sebejistý výkon Hronova korunoval Tuyurin, když neskutečně vyškolil oba beky a nakonec i gólmana a bekhendem pod víko zavěsil – 4:0 !!! Hosté vystřídali gólmany, Brázdila nahradil Marek. Ve 14.min šel ven Heligr a v přesilovce hostující Valášek střelou z první našel skulinu u levé tyče hronovské klece - 4:1. Poté přišly další tři obrovské šance Hronova, nejprve Duchan zcela sám před brankou, střílel jen do betonů, poté Kučera opět zcela zapomenutý ze dvou metrů pálil opět jen do výstroje brankáře a pak i J.Kynčl v dobré pozici nenašel recept na druhého brankáře hostí. V závěru třetiny Hronov špatně střídal, v přesilovce hostující Valášek nastřelil bombou jen do hronovské klece. Hronovští borci předvedli vynikající třetinu, nádherně bruslili a skvěle kombinovali a skóre mohlo být podstatně vyšší.

V nástupu do druhé třetiny hrál Hronov ještě 39 sekund v oslabení, lehce se ubránil a po skončení přesilovky Chalupa nezištně předložil Kučerovi a ten střelou pod víko odčaroval bezchybný výkon druhého brankáře Dvora – 5:1. Ve 24.min. Matouš zblízka vyprášil jen betony dvorského gólmana , vzápětí šance Romanova skončila těsně vedle. Ve 28.min. s přehledem hrající Kozák našel dlouhým pasem na útočné třetině našlápnutého Tyurina a ten zakončil chytrou střelou mezi nohy brankáře – 6:1. Poté dalekonosná střela od modré propadla Nečasovi pod vyrážečkou do sítě a hosté snížili na 6:2. Myšlenky na obrat zahnal Luštinec, když fauloval a domlouval rozhodčímu, za což vyfasoval 2+2 minuty. V přesilovce milimetrovou kombinaci celé pětky zakončoval švihem střelec večera Tyurin a domácí odskočili již na 7:2. Ve 36.min.přišla jedna z mála z chyb hronovské obrany, Havlas střelou z prostoru mezi kruhy snižuje na 7:3. Tři minuty před dělící sirénou Šleicher z dobré pozice nenašel skulinu mezi betony dvorského strážce svatyně.

V nástupu do závěrečného dějství pykal za podražení Kozák, hosté předvedli dlouhý zámek, ale bez šancí. Ihned po návratu z trestné lavice Kozák v nájezdu dva na jednoho přihrál Šleicherovi a ten střelou švihem vymetl okno branky hostí – 8:3. Poté hráli hosté další přesilovku při vyloučení Olivy. Největší šanci měl paradoxně v oslabení hronovský Chalupa, ale jeho dělo ze tří metrů jen zadunělo o zadní mantinel. Ve 47.min. Šleicher našel Tyurina, ten byl opravdu při chuti a jeho bekhend skončil v síti – 9:3. Početná návštěva se začala dožadovat potupné desítky. Trenér Táborskýzapracoval do sestavy další hráče Jirků a Štědrého a přišel velký nápor domácích borců. Chalupu v ložence vychytal Marek, na druhé straně Petirova dělovka jen orazítkovala tyč hronovské klece. Desítku nakonec načepoval hostům Duchan, když dorazil do zcela odkryté branky puk po vyražené střele Nazarova od modré – 10:3. Čtyři minuty před koncem upravil kosmeticky debakl hostí Petira, jehož střela od modré prošla pralesem hokejek a hráčů- 10:4. Na ještě vyšší rozdíl mohl upravit před koncem Moník, ale trefil jen plastron gólmana.

Hronov předvedl zcela jistě nejlepší výkon sezony a přidal již sedmý kolárek na šňůru vítězství v řadě a dotahuje se dokonce již na třetí místo v tabulce.

Fotogalerie zápasu: Hronov-Dvůr Králové 10-4 – zde61 – album na Rajčeti